FC Braşov, prima echipă care opreşte Rapidul la Bucureşti

FC Braşov a reuşit un 1-1 cu Rapid, pe stadionul din Regie, elevii lui Daniel Isăilă fiind prima echipă din Liga I care pleacă neînvinsă de la Bucureşti, după un meci cu feroviarii. Golurile au fost reuşite de O. Herea ('17) şi M. Cristescu ('65), ambele goluri fiind înscrise din penalty. Giuleştenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 64, după ce Bozovici a comis henţ în propria suprafaţă de pedeapsă şi a primit al doilea cartonaş galben.În minutul 80, Daniel Pancu a luat pe cont propriu o fază pe partea dreaptă, a trimis pe lângă portarul Felguieras, dar balonul a lovit bara. Rapid: Coman – Creţu, M. Antonio, Burcă, Bozovici – Grigorie (Roman '71), Alexa, Herea (Grigore '57) – Deac (Ezequias '66), Pancu, Surdu. Antrenor: Răzvan Lucescu (suspendat). FC Braşov: Felgueiras – Velayos, Majernik, L. Munteanu, Cr. Ionescu – Perreira, Madeira (Paez '85), Cristescu, Chipciu – Voiculeţ (Moutinho '46), Buga (Toloza '77). Antrenor: Daniel Isăilă.  Principalul finanţator al Rapidului, George Copos, a fost înjurat deseori pe parcursul meciului de suporterii bucureştenilor, galeria scandând în repetate rânduri "George Copos, eşti o mizerie!". De asemenea, galeria rapidistă a afişat un banner pe care era inscripţionat mesajul "Nicăieri în lume nu este ca pe Giuleşti" şi a scandat "Rapid Bucureşti vrea să joace în Giuleşti".