Gaz Metan Severin, singura surpriză în prima zi a Şaisprezecimilor Cupei României la fotbal

Gaz Metan Severin este prima divizionară secundă care izbuteşte calificarea în optimile de finală ale Cupei României, după ce a eliminat la penalty-uri CS Mioveni, cu scorul de 4-1. După 120 de minute de joc, scorul fusese egal, 2-2.REZULTATELE COMPLETE DIN CUPA ROMÂNIEI! De menţionat şi faptul că Naidin, de la piteşteni, şi Cosic, de la învingători, au fost eliminaţi în minutul 109, respectiv 103.Pe de altă parte, FC Braşov s-a calificat în "optimi", în dauna formaţiei FCM Bacău, abia după prelungiri, cu scorul de 2-0. De asemenea, Petrolul Ploieşti şi Oţelul Galaţi s-au calificat fără prea mari probleme în faza următoare, după victoria cu 4-1 în faţa Concordiei Chiajna, respectiv cu 3-1 în faţa Oltchimului Râmnicu Vâlcea.